12/02/2015 09:59:00 PM

„Trud i cierpienie” Davida Webera - tom szósty sagi "Schronienie"

W szóstym tomie sagi "Schronienie" znajdziecie się w świecie, w którym pojawia się pierwszy po tysiącu lat przerwy cywilizacyjnej silnik parowy.
Zastosowanie musi mieć jednak militarne, bo walka z Armią i Flotą Boga, w skład której wchodzą wojska większości państw Schronienia przeciwko Cesarstwu Charisu.
W Republice Siddemarku trwa okrutna wojna domowa, którą wywołał operacją „Miecz Schuelera” będącą skierowaną przeciwko świeckiej władzy rewoltą, której patronuje Wielki Inkwizytor.
Zima, mniej lub bardziej wyimaginowane konflikty sąsiedzkie  oraz religijny fanatyzm wyznawców Kościoła Matki prowadzą do hekatomby mieszkańców Republiki.
Wojska Lorda Protektora coraz bardziej uginają się przed potęgą wojsk „prawowiernych”.
Jedynym ratunkiem przed głodem,  stosami i torturami, jakich niewątpliwie doświadczą przegrani „heretycy” jest natychmiastowa pomoc  ze strony Cesarstwa Charisu.
Wojna z herezją prowadzi do załamania budżetu Syjonu, ale równie nieciekawie wygląda sytuacja walczącego o przetrwanie Cesarstwa Charisu.
Państwo wyspiarskie, nie mające zbyt licznej populacji, względem państw kontynentalnych , która swoją niezależność i potęgę militarną opiera na świetnie wyszkolonej flocie musi podjąć decyzję, czy stać je na wsparcie Republiki w walce ze wspólnym wrogiem.
Albo czy stać je na nie udzielenie tej pomocy i stanięcie twarzą w twarz z całą potęga lojalistów Świątyni po ostatecznym upadku Lorda Protektora.

Książka jest dostępna w księgarni internetowej platon24.pl 
http://platon24.pl/
http://platon24.pl/ksiazki/trud-i-cierpienie-schronienie-tom-6-77014/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger