1/28/2016 03:29:00 PM

Łzy diabła - Magdalena Kozak

Na planecie Dżudda, gdzie technika wojenna jest na poziomie kawalerii i armat pojawią się Obcy.
Mimo oficjalnej neutralności wspierają jeden z krajów - Farję, w walkach z Wysokimi - plemieniem żyjącym w wysokich, niedostępnych górach.
Dla każdego następcy Tronu Smoka wyprawa przeciwko Wysokim jest nie tylko patriotycznym obowiązkiem,  tylko w ten sposób mogą wykazać, że są godni, aby zostać kolejnym władcą - Szamarem.
Obcy nie robią tego bezinteresownie - Dżudda jest dostawcą czarsu - rośliny, z której Obcy produkują tytułowe "łzy diabła"a najkrótszy szlak wiodący do miasta, gdzie mogą mieszkać Obcy wiedzie przez ziemie tolaka Wysokich.
Trzech kuzynów królewskiego rodu - następca Tronu Smoka książę Izzat, książę Malik i książę Amniat wyruszają na test męskości, aby podążyć szlakiem przodków.
Jednak walki z Wysokimi kończą się z reguły sukcesem li tylko propagandowym - nikt nigdy tak naprawdę w górach nie wygrał.
Ambitni młodzieńcy chcą to zmienić mając po raz pierwszy do dyspozycji śmigłowce Chinook, Black Hawk  i inne wynalazki technologii Obcych.
Nazwy brzmią znajomo? I tak powinno być, gdyż Obcymi są.....  Ziemianie.
Na kartach powieści pojawia się również Znajda, człowiek, który został odnaleziony przez wieśniaków w dolinie rzeki. Nie pamięta kim jest, ani skąd się wziął.
Przez zbieg różnych wypadków zostają włączony do oddziału Skorpionów - bojowników o wolność Farji.
Czym są "łzy diabła" kim okaże się Znajda, czy przyjaciele są nimi naprawdę, czy można ufać Obcym?
Tego dowiecie się z tej pasjonującej powieści, która będzie Was trzymać w napięciu i niepewności do ostatniej strony.
Jeżeli znajdziecie jakiś podobieństwa do zdarzeń, faktów bądź krajobrazów......  to może nie być przypadek :-D Warto zastanowić się dlaczego Autorka  na początku książki wyraża podziękowania grupie wojskowych, w tym operatorom 1.Pułku Specjalnego Komandosów z Lublińca.
Dodatkowo - wypadałoby się dowiedzieć, kim jest Autorka, poza tym, że jest pisarką świetnej fantastyki.
Porucznik Magdalena Kozak jest lekarzem wojskowym i.... "misjonarką"  która brała udział w dwóch turach PKW Afganistan. Podczas misji była ranna.
Poza tym skoczkiem spadochronowy, instruktorem i sędzią strzeleckim.
Czyli nie ma co kręcić nosem, że się niewiasta do fantastyki militarnej zabiera - jest o lata świetlne lepszym fachowcem "w realu"  niż Jej krytycy :-D

http://platon24.pl/ksiazki/lzy-diabla-84457/
http://platon24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger