12/08/2015 02:12:00 PM

Cień wolności Davida Webera - cykl Honor Harrington

Po solidnych batach, jakie zebrała Marynarka Ligi w Qadrancie Talbott Rząd Ligi postanawia dać nauczkę "neobarbarzyńcom"  z Gwiezdnego Imperium, wysyłając kilkaset superdreadnoughtów pod wodzą admirała Filarety.
Ta flota będzie musiała zderzyć się z rzeczywistością, o jakiej Lidze nie śniło się w najgorszych koszmarach. Na jej drodze stanie osławiona admirał Honor Alexander Harrington "Salamandrą" zwana.
W Qadrancie Talbott pozostała flota pod dowództwem  Pani (już) Admirał Mike Henke, która ma pewien pomysł, dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa tej "prowincji" Imperium przed zakusami Marynarki Ligi.
Dodatkowo w protektoratach, gdzie władzę sprawuje Biuro Bezpieczeństwa Granicznego  - mniej lub bardziej oficjalnie, gdyż część z tych planet jest "niepodległa"  pojawia się tajemniczy pan Firebrand.
Obiecuje on bojownikom o faktyczną niepodległość tych planet wsparcie Manticore w walce z obecnymi, niezbyt przyjemnymi dla mieszkańców władzami.
Są tylko dwa problemy -  pan Firebrand  wcale nie nazywa się Firebrand, a jego szefem nie jest bynajmniej Pat Givens.
Kto i po co go wysłał ? Kto pokrywa rachunki za broń i jakie są prawdziwe cele mocodawców owego osobnika ?
Na horyzoncie pojawiają się Victor Cachat i Anton Zilwicki, co z cała pewnością przyspieszy pewne działania i rozmowy pomiędzy Republiką Haven  a Gwiezdnym Imperium.
Czy Królowa Elżbieta uwierzy w 600-letni spisek Równania ?

http://platon24.pl/ksiazki/cien-wolnosci-honor-harrington-72786/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger