5/17/2016 03:00:00 PM

Ciasta drożdżowe słodkie i wytrawne - Tadeusz Barowicz,

Wiele osób uważa, że ciasta drożdżowe to najwyższy poziom sztuki kulinarnej. Ja również przez długi czas bardzo bałam się ciast drożdżowych, więc... ich nie piekłam, trwając w bezpodstawnym, jak się okazało, przekonaniu, że "i tak mi się nie uda". Dopiero kilka lat temu upiekłam swoją pierwszą "drożdżówkę" i..... wyszła bardzo smaczna. Później, już w Arabii Saudyjskiej nauczyłam się przygotowywać fatayer, chleb pita i chlebki naan
I pokochałam wszystko co drożdżowe. Nie ważne, że zawierają gluten, nieważne kalorie, smak i zapach drożdżowych wypieków skutecznie tłumi wszelkie wyrzuty sumienia :)
Tym większą radość sprawiła mi książka Tadeusza Barowicza "Ciasta drożdżowe słodkie iwytrawne" - pozycja typu "must have" każdego miłośnika drożdżowych specjałów.
Pięknie ilustrowana, napisana z autentyczną pasją książka wprowadzi nas w tajniki drożdżowych wypieków, zarówno tych słodkich, jak i wytrawnych. Zawarte na pierwszych stronach wskazówki i porady (m.in. jak przygotować ciasto drożdżowe w jednym, a jak w dwóch etapach oraz jak przyrządzić drożdżowe ciasta smażone) pomogą przygotować ciasto idealne, pachnące, z pięknie wypieczoną skórką.
Niezwykle cenne w moim odczuciu informacje zawiera zatytułowanym "Garść porad" - sama nigdy nie wpadłabym na pomysł, że aby ciasto drożdżowe się nie przypalało należy na dno formy lub blachy wsypać trochę soli. Przydatny jest ten przelicznik podstawowych produktów, unikniemy dzięki temu ciągłego ważenia, co bywa dość kłopotliwe, kiedy musimy odważyć niewielką ilość, któregoś ze składników tj. sól czy cukier waniliowy.
Precyzyjnie podane przepisy nie pozostawiają miejsca na domysły i pomyłki, które mogłyby się zakończyć kulinarną klęską. A wybór proponowanych receptur jest bardzo bogaty - od wszelkiego rodzaju babek, brioszek, bułeczek, chałek i mazurków przez rolady, różne warianty pączków i ciast przekładanych, po chleby, pizze, rogaliki, paszteciki i pierogi, a nawet placki z ziemniaków i zapiekanki. W sumie niemal 200 przepisów na drożdżowe smakołyki.
Na dzień dzisiejszy wypróbowałam już przepisy na paszteciki z pikantnym nadzieniem (choć nie byłabym sobą, gdybym nie wprowadziła drobnych zmian), focaccię i babkę rumową. Wszystkie smakowały wyśmienicie, więc książka nie ma szans na odpoczynek na półce :)
Przepisy na paszteciki z pikantnym nadzieniem wg receptury z książki Tadeusza Barowicza"Ciasta drożdżowe słodkie i wytrawne" oraz z moimi modyfikacjami znajdziecie tutaj :)
Polecam, są wyjątkowo smaczne :)

http://platon24.pl/ksiazki/ciasta-drozdzowe-slodkie-i-wytrawne-97782/

http://platon24.pl/ksiazki/ciasta-drozdzowe-slodkie-i-wytrawne-97782/
http://platon24.pl/ksiazki/ciasta-drozdzowe-slodkie-i-wytrawne-97782/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger