9/19/2016 02:44:00 PM

Jedz dla dwojga, nie za dwoje - Anna Rogulska

Niedawno pojawiła się w księgarniach książka "Jedz dla dwojga, nie za dwoje" dietetyka Anny Roguskiej. Niewielki objętościowo, bo raptem 130 stronicowy poradnik dla kobiet planujących ciążę w przystępny i zrozumiały dla każdego odbiorcy sposób tłumaczy zasady zdrowej diety w tym tak ważnym dla każdej kobiety czasie. Nie znajdziecie tutaj specjalistycznych medycznych zwrotów czy niezrozumiałych określeń, to książka dla wszystkich kobiet, które chciałyby znaleźć odpowiedź na setki nurtujących je pytań.
W ośmiu rozdziałach Autorka przedstawiła najważniejsze zagadnienia dotyczące odżywiania, zarówno w okresie poprzedzającym ciążę (około 4-5 miesięcy przed planowanym poczęciem) jak i w czasie ciąży.
Przyszłe mamy znajdą tutaj szereg cennych wskazówek dotyczących m.in. składników odżywczych, witamin i minerałów niezbędnych w tym szczególnym okresie życia, porady w jaki sposób komponować odpowiednio zbilansowane posiłki, informacje na temat produktów, których powinny unikać oraz stosowania suplementów w czasie ciąży. Całość uzupełniają wskazówki, jak poradzić sobie z dolegliwościami ciążowymi (zgaga, obrzęki, pękanie naczynek) i w jaki sposób domowymi sposobami zwalczać najczęstsze problemy zdrowotne.
Na szczególną uwagę zasługują podane przez Annę Roguską przepisy na zdrowe potrawy (m.in. żurawinowe muffinki, pieczoną szynkę czy domowe lody), które dostarczą mamie i dziecku nie tylko niezbędnych składników odżywczych, ale także przyjemności z jedzenia.
Poradnik zamyka przykładowy, tygodniowy jadłospis, stanowiący doskonałą bazę do komponowania ulubionych posiłków nie tylko dla przyszłych mam :)

Tytuł: Jedz dla dwojga, nie za dwoje
Autor: Anna Rogulska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: wrzesień 2016
Liczba stron: 136Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger