11/30/2016 09:48:00 AM

Niebiańskie grzechy - Laurell K. Hamilton (cykl: Anita Blake)

Anita Blake nie jest zwyczajną dziewczyną z St. Luis.
Można by rzec, że jest absolutnie nadzwyczajna.
Bo jak inaczej określić kogoś, kto pracuje dla firmy Animatorzy sp. z. o o. i nie jest to bynajmniej firma zajmująca się wakacyjnymi grami i zabawami dla znudzonych Januszów i Grażyn?
To osoba, która posada dar..... ożywiania zmarłych, a jej moc jest tak wielka, że nie musi do tego procederu używać ofiar z ludzi, ani ze zwierząt. Pracuje na rzecz prywatnych klientów, ale również na potrzeby sądów. Zombie podczas przesłuchań mają jedną, niesamowicie istotną z punktu widzenia postępowania zaletę. Mówią prawdę i tylko prawdę oraz nie zatajają nic, z tego co jest im wiadome.
Jednym z klientów Anity jest tajemniczy pan Leo Harlan, który pragnie ożywić przodka.
Z zawodu pan Leo jest.... profesjonalnym zabójcą. To nieco komplikuje relacje, ponieważ panna Blake jest również szeryfem federalnym specjalizującym się w dochodzeniach przy przestępstwach paranormalnych, co w świecie pełnym wampirów, wilkołaków, lampartołaków, szczurołaków i innych, rozlicznych -łaków jest zajęciem na kolejny pełny etat.
 Dodatkowo jest licencjonowanym Egzekutorem – może na zlecenie władz dokonać egzekucji wszelkiego gatunku i maści nieumarłych lub zmiennokształtnych bez konieczności przeprowadzenia procesu sądowego.
Życie osobiste i erotyczne Anity Blake też do najprostszych nie należy.
Bycie jednocześnie samicą alfa wśród wilkołaków, ludzką służebnicą wampira pełniącego zaszczytną funkcję Pana Miasta  oraz  związana z posiadanymi przez nią mocami konieczność zaspokajania „ardeur” (co można tłumaczyć jako namiętność lub w przypadku wampirów żądza krwi) poprzez krew, ciało lub zwyczajny albo całkiem nadzwyczajny seks z różnymi partnerami, niczego nie ułatwia.
Jeśli dołożymy do tego wizytę Mussete -  wysłanniczki pani rodu wampirów, będącej założycielką linii z której wywodzi się wampirzy kochanek Anity -  Jean-Claude, tajemnicze brutalne morderstwa, które są dziełem wilkołaka i do tego niezłego psychopaty (co może się zdarzyć w najlepszym wilkołaczym stadzie), a także tajemniczych osobników powiązanych z jakimiś supertajnymi służbami rządowymi, którzy z jakiegoś powodu śledzą Anitę, to mamy mnie więcej przekrój tego o czym przeczytacie w tej bardzo wciągającej książce.
Czy Anicie Blake, przy jej całkowitym braku subtelności w dyplomacji uda się ocalić wieloletniego (choć bardziej precyzyjnym określeniem byłoby "odwiecznego") przyjaciela i kochanka Jean-Claude – przed zakusami Bella Morte – pani linii krwi? 
W jaki sposób uniknąć wpływów Matki Wszelkiej Ciemności przez wampiry zwanej Najdroższą Mateczką?
Co i kto kryje się za wyjątkowo brutalnymi morderstwami ?
Jak można być jednocześnie osobą silnie wierzącą w siły dobra, będąc kochanką wilkołaków i wampirów?
Dlaczego Leo Harlan chciał koniecznie, aby zlecenie na ożywienie przodka wykonała Anita?
Jakie zamiary mają wobec naszej bohaterki agenci tajnych służb ?
Odpowiedzi znajdziecie w dynamicznej, pełnej zwrotów akcji i nasyconej erotyką powieści Laurell K. Hamilton.

Tytuł: Niebiańskie grzechy
Tytuł oryginału:  Cerulean sins
Autor:
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania polskiego:  listopad 2016
Liczba stron: 720 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger