11/24/2015 10:09:00 AM

Kocioł duchów - Dawida Webera i Erica Flinta

Kolejny tom z uniwersum Honor Harrington znowu splata wątek głównej bohaterki oraz podserii związanej z planetą Torch.
Po zakończeniu wojny pomiędzy Republiką Heaven a Gwiezdnym Imperium Manticore współpraca Victora Cachata i Antona Zilwickiego nabiera jeszcze większego rozpędu.
Przywiezione przez ten piekielny duecik informacje, które pozyskali na Mesie ułatwiły Królowej Elżbiecie podjęcie decyzji o zawarciu sojuszu z dotychczasowym śmiertelnym wrogiem.
Jednak informacje na temat Równania, jak to zwykle z odpowiedziami na pytania bywa, wygenerowały kolejne pytania wymagające natychmiastowej odpowiedzi.
Lecz jedynym miejscem, z którego te dane można pozyskać jest niestety Mesa.
Dzięki ultra tajnej  technologii, którą dysponuje Korpus Zwiadu Biologicznego z Beowulfa  czteroosobowa ekipa Cachat, Zilwicki, generał Thandi Palante oraz Yana udają się na Mesę.
Poprzednia wizyta skończył się zrównaniem z ziemią Wieży Gamma oraz kilkoma spektakularnymi wybuchami jądrowymi.
Jakie niespodzianki czekają teraz Albrechta Detweilera?
Równanie, po otrzymaniu informacji o udanej ucieczce Zilwickiego i Cachata, podejmuje decyzje o rozpoczęciu operacji „Houdini”
Podobnie jak wszystkie pozycje z serii Honor Harrington „Kocioł Duchów” utrzymuje wysoki poziom i mimo iż jest to już trzydziesty tom opowieści o uniwersum Gwiezdnego Imperium Manticore nic nie traci na swojej atrakcyjności :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger