4/21/2016 12:22:00 PM

Soki i koktajle świata - Beata Pawlikowska

Beaty Pawlikowskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - podróżniczka, pisarka, propagatorka zasad odżywiana zgodnych z chińską filozofią pięciu przemian.
I choć łączą nas przede wszystkim dwie pasje - podróże i fotografia (nasze zdjęcia możecie obejrzeć tutaj), to ostatnia książka Beaty - "Soki i koktajle świata" nie mogła ujść naszej uwadze właśnie ze względu na tematykę.
Dawno nie spotkałam tak bogato ilustrowanej książki kucharskiej, która oprócz zdjęć kulinarnych zawiera też malownicze fotografie i wspomnienia z podróży Autorki do Kolumbii, Brazylii, Wenezueli, Indii, Tajlandii, Meksyku, Tanzanii oraz na Kubę i Sri Lankę.
Ponad 70 przepisów na pyszne na soki i koktajle z całego świata przypomina mi nasze podróże i owocowe smaki Kuby, Republiki Południowej Afryki, Sri Lanki, Maroka, Omanu czy Arabii Saudyjskiej.
To smaki, których się nie zapomina i do których z przyjemnością wracamy. Cześć zaprezentowanych przez Beatę przepisów znamy bardzo dobrze, inne są dla nas zupełną nowością, jeszcze inne stanowią inspirację do tworzenia nowych połączeń, tak jak w przypadku koktajlu z melona i pomarańczy, do którego dodałam arbuza (tutaj przepis).
Wiele receptur zawiera kilka wersji danego koktajlu lub soku - oryginalną, zdrowszą i wegańską oraz różne metody ich przygotowania.
Oprócz soków i koktajli owocowych w książce nie zabrakło też przepisów na pełne witamin napoje z mieszanek owocowo - warzywnych lub świeżych warzyw takie jak sok z buraków i śliwek, sok paprykowo-jabłkowy czy lemoniady cytrusowa i ogórkowa.

Autorka podpowiada też jakie urządzenia będą przydatne podczas przygotowywania różnych napojów, a dużą zaletą książki jest możliwość korzystania z aplikacji TAP2C, pozwalającej na dostęp do dodatkowych treści multimedialnych.
Jednym słowem "Soki i koktajle świata" to książka w której każdy znajdzie coś dla siebie :)

http://platon24.pl/ksiazki/soki-i-koktajle-swiata-98187/

http://platon24.pl/ksiazki/soki-i-koktajle-swiata-98187/
http://platon24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger