12/06/2016 10:08:00 PM

Kuchnia polska według Pawła Małeckiego - Paweł Małecki

Przed świętami nasza kulinarna biblioteczka rozrasta się niczym ciasto drożdżowe z prezentowanego w najnowszej książce kucharskiej marketów spożywczych Lidl przepisu Doroty Wellman
Właśnie wzbogaciliśmy się o  najnowszy tytuł z tej serii czyli "Kuchnię polską według Pawła Małeckiego". W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki - "Kuchni polskiej według Karola Okrasy", w której znalazły się przepisy na na słone polskie potrawy, tym razem w naszych domach rozniesie się zapach słodkości.
Książka zawiera 75 słodkich receptur opracowanych przez mistrza cukierniczego Pawła Małeckiego i jego gości, którymi byli:

⃟  Kinga Paruzel - blogerka autorki przepisów na zdrowe słodycze
⃟  Krystyna Semba, propagatorka kuchni wielkopolskiej
⃟  Anna Włodarczyk, która od 2007 roku prowadzi popularnego bloga Strawberries from Poland i stara się przybliżyć swoim czytelnikom receptury polskiej kuchni przedwojennej
⃟  Piotr Kucharski, znawca polskiej sztuki piekarskiej i twórcy Studia Kulinarnego Browar Mieszczański
⃟  Dorota Wellman, znana i lubiana dziennikarka i prezenterka programów telewizyjnych.

Przepisy zostały pogrupowane w kategorie tematyczne. Znajdziemy więc rozdziały poświęcone  polskim owocom - jabłkom (tutaj znajdziecie przepis na jabłka nadziewane kaszą jaglaną i będziecie mogli zobaczyć jak się prezentują w naszym wykonaniu 😋), truskawkom i rabarbarowi, wiśniom i śliwkom czy owocom leśnym. Nie mogło też zabraknąć przepisów na świąteczne słodkości, wśród których królują wspomniane już wyżej ciasto drożdżowe Doroty Wellman oraz  malinowy barszcz z makowymi uszkami i piernik staropolski Pawła Małeckiego
W rozdziale poświęconym serom znajdziecie wyśmienity sernik krakowski, pierogi leniwe w nowej odsłonie i miniserniczki z serka homogenizowanego.
Miłośnicy polskich miodów także nie będą zawiedzeni. Smakoszy domowych trunków ucieszy przepis na nalewkę z miodu spadziowego, a dzieci słodkie miodowe karmelki.
Smakowitych propozycji, które zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających łasuchów, nie zabrakło też w pozostałych rozdziałach.
Całość uzupełniają krótkie felietony poświęcone poszczególnym produktom oraz piękne zdjęcia i grafiki, doskonale oddające klimat polskiej kuchni sezonowej.

Jak zwykle w przypadku wydawanych nakładem sieci Lidl książek kucharskich, także i tę pozycję możecie otrzymać za 1 grosz pod warunkiem  zebrania 6 naklejek, z których każda jest przyznawana za zakupy o wartości 50 pln. Na koniec jeszcze dobra informacja, dla tych którym nie udało się zdobyć poprzedniej książki - niewykorzystane naklejki możecie wykorzystać do 14 grudnia odbierając w sklepach Lidl słodką "Kuchnię polską według Pawła Małeckiego"

Przepis na jabłka nadziewane kaszą jaglaną wg Pawła Małeckiego znajdziecie tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger