3/09/2020 12:50:00 AM

Hormony Jak odzyskać równowagę w 14 dni - Magdalena Wszelaki

Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni autorstwa mieszkającej w Stanach Zjednoczonych Polki, Magdaleny Wszelaki, to nie tylko książka kucharska, ale przede wszystkim ogromny zasób wiedzy na temat zachodzących w ciele człowieka zmian i praktyczne porady, w jaki sposób wzmocnić swój organizm oraz przywrócić lub zachować równowagę hormonalną.

Lektura  pozwala lepiej zrozumieć, w jaki sposób hormony wpływają na nasze samopoczucie oraz poprawić stan zdrowia, wykorzystując jedynie produkty żywnościowe, bez stosowania farmaceutyków. To doskonale opracowane kompendium wiedzy na temat wpływu pokarmów na równowagę hormonalną, wskazówki dotyczące nawyków żywieniowych i technik kulinarnych oraz plany posiłków dla osób zmagających się z PCOS, dominacją estrogenów, uderzeniami gorąca i wszelkimi objawami około menopauzalnymi, stresem lub chronicznym zmęczeniem i wieloma innymi dolegliwościami. Książka została napisana przystępnym, zrozumiałym dla przeciętnego odbiorcy językiem, bez trudnej medycznej terminologi, co jest w mojej opinii, ogromną zaletą tego poradnika. Wielokrotnie zetknęłam się z bardzo wartościowymi publikacjami, przez które, ze względu na mnogość specjalistycznych określeń, trudno mi było przebrnąć.

Uzupełnieniem zdobytej podczas lektury poradnika wiedzy jest 125 przepisów na posiłki dedykowane osobom z problemami hormonalnymi. Zupy i dania główne, lecznicze herbaty i latte, sałatki, słodkie i wytrawne wypieki oraz desery to tylko niektóre z propozycji pozwalających zachować równowagę hormonalną.
Wypróbowałem dotychczas zaledwie kilka przepisów, wszystkie okazały się proste do przygotowania i bardzo smaczne. Jedynym mankamentem dla polskiego czytelnika może okazać się dostępność niektórych składników. Mimo to uważam, że poradnik Magdaleny Wszelaki jest ze wszech miar godny polecenia, to kompleksowa i jasno napisana książka o wszystkim, co powinniśmy wiedzieć o hormonach, aby móc zadbać o swoje zdrowie i  świadomie się odżywiać.

Na blogu kulinarnym Cztery Fajery jest już przepis na sałatkę z buraków i marchewki


Tytuł: Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni
Autor:  


Wydawnictwo: Znak
Data wydania:  marzec 2020

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger