1/14/2016 11:06:00 AM

Wespazjan – utracony orzeł Rzymu - Robert Fabbri

Sabinus wraz ze swoim szwagrem Klemensem chcą pomścić upokorzenia i gwałt na żonie Sabinusa (a siostrze Klemensa) dokonując zamachu na Kaligulę.
Wiadomo, że konsekwencją jest śmierć z ręki nowego cesarza, dlatego brat Wespazjana przybywa z Panonii, gdzie dowodzi legionem nie informując o tym ani wuja ani brata.
Cezarobójstwo dochodzi do skutku, ale Sabinus zostaje rozpoznany przez Heroda Agryppę – wnuka Heroda Wielkiego.
Klemens i reszta spiskowców, mimo obietnicy bezkarności zostają skazani na śmierć przez nowego cesarza- Klaudiusza.
Po prawdzie, to Klaudiusz jest jedynie figurantem. Prawdziwą władzę sprawuje trzech wyzwoleńców: Narcyz – najwierniejszy sługa (?) cesarza – kretyna, Pallas – były najważniejszy doradca i człowiek do zadań specjalnych Antonii oraz Kallistos -  wyzwoleniec Kaliguli, który przyłączył się do grona królobójców.
Narcyz, jako najważniejszy z „triumwiratu” byłych niewolników zmusza Sabinusa do dokonania egzekucji na swoim szwagrze Klemensie.
Daje mu szansę uratowania życia wyznaczając jemu oraz Wespazjanowi zadanie, które praktycznie jest niemożliwe do zrealizowania.
Mają odnaleźć ostatni z trzech legionowych orłów utraconych w wyprawie Waresa czterdzieści lat wcześniej w Lesie Teutonburskim.
 Dwa z nich XVIII i XIX Legionu odzyskał brat Klaudiusza – Germanik w wyprawie do Germanii.
Cesarz- śliniący się, kulawy jąkała, poniżany publicznie przez swego siostrzeńca Kaligulę musi po pierwsze wykazać się jakimś znakomitym czynem i dodatkowo poprowadzić wyprawę wojenną ku chwale Rzymu.
Dlatego dwaj Flawiusze muszą odnaleźć brakującego orła XVII Legionu.
Lokalizacja? Gdzieś w Germanii.
Przy ilości plemion germańskich i rozległości puszczy poszukiwania będą przypominać  odnajdowanie ziarnka piasku na pustyni.
Ponieważ nie ma alternatywy bracia wyruszają do Germanii, gdzie Wespazjan ma objąć stanowisko legata II Legionu „Augusta” stacjonującego w Argentoratum nad Renem.
Na miejscu okazuje się, że dowódcą jazdy batawskiej, jest Lucjusz Janiusz  Cezereniusz  Petus, syn zamordowanego przyjaciela Wespazjana.
On i jego ludzie będą towarzyszyć obu Flawiuszom w szalonej wyprawie do Germanii.
Wyprawa ciągle napotyka na różnego typu przeciwności – ktoś, kto wie o wyprawie sabotuje ją i chce doprowadzić do śmierci Wespazjana i Sabinusa. Nie może się również obyć bez znalezienia sobie nowego, potężnego wroga. To …szwagier cesarza, brat Messaliny  - Korwinus.
Z którym to na pieńku ma Wespazjan od czasów wyprawy do Aleksandrii.
Czy da się odnaleźć orła, kto jest zdrajcą i czy dojdzie do wyprawy do Brytanii – dowiecie się z lektury tego tomu, dostępnego m.in. tutaj

http://platon24.pl/ksiazki/utracony-orzel-rzymu-wespazjan-tom-4-85158/
http://platon24.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger