W tym samym czasie w Sztokholmie pojawiają się upiorne „rzeźby” - są to w sposób wielce profesjonalny wypreparowane ciała. Tak jak preparuje się zwierzęta psychopatyczny „artysta” wykonuje „instalacje” z ciał zamordowanych kobiet.
Naprowadzaniem czytelników na to kto i dlaczego dokonuje tych czynów są rozdziały dotyczące dzieciństwa Erika – syna zamożnego szwedzkiego bankiera.
Właściciel „Wydry” – ulubionego „wódopoju” Ravna ma do niego prośbę.
Chce, aby ten świetny do niedawna detektyw, pomógł odnaleźć córkę kobiety, która sprząta w jego lokalu.
Niestety, Ravn nie jest zainteresowany udzieleniem pomocy, tym bardziej, że kobieta jest nie całkiem legalną imigrantką z Litwy. Wynika to z faktu, że członkowie gangu złożonego z obywateli Europy Wschodniej są podejrzewani o zamordowanie Evy.
Jednak którejś nocy po kolejnej pijackiej eskapadzie na „Biance” pojawia się Eva. Oczywiście jako wizja zamroczonego alkoholem umysłu. Rozmowa z majakiem zmienia nieco podejście Ravna – postanawia „zawiesić” swój plan zapicia się na śmierć i pomóc w poszukiwaniach Maszy.
Po rozmowie z jej matką i obejrzeniu dobytku Maszy dochodzi do wniosku, że bardzo prawdopodobnym jest fakt, iż Masza jest prostytutką (o czym czytelnicy mogli się dowiedzieć z wcześniejszych rozdziałów).
Dziewczyna została sprzedana przez swojego chłopaka za karciane długi wyjątkowo paskudnym typom z byłej Jugosławii, a następnie odkupiona przez Slavrosa – właściciela kopenhaskiego burdelu działającego pod przykrywka klubu ze striptizem. Slavros proponuje jej możliwość wykupienia swojego „długu” poprzez pracę w jego przybytku. To byłoby pewnie dość proste, bo ma zwrócić Slavrosowi jedynie 20. 000 euro, ale „koszty utrzymania” jakie dolicza jej bezwzględny alfons są bardzo wysokie.
Po pewnym czasie Masza ponownie zostaje sprzedana. Ślady prowadzą do Szwecji.
Jak się domyślacie – obie sprawy zacznąją się ze sobą łączyć.
Czy "Ravn" zdąży ocalić Maszę? Kim jest obecnie mały Erik?
Czy przybliży się choć o cal do informacji kto zamordował Evę?
To już musicie przeczytać sami.
Warto, sięgnąć po kolejne tomy opowieści o Thomasie "Ravn" Ravnsholdzie. Warta,, pełna zaskakujących zwrotów akcja, intrygująca fabuła i lekkie pióro to znaki rozpoznawcze Michaela Katz Krefelda.
Pozostałe książki z cyklu "Ravn"
Zaginiony - Michael Katz Krefeld - recenzja wkrótce
Sekta - Michael Katz Krefeld - recenzja wkrótce
Michael Katz Krefeld będzie gościem 20 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, gdzie w sobotę 29 października o godzinie 11:00 na stoisku D15 będzie podpisywał m.in. egzemplarze "Sekty" (trzeciego tomu opowieści o przygodach detektywa "Ravna") oraz wcześniej wydanych "Zaginionego" i "Wykolejonego"
Cykl "Ravn" - tom 1
Tytuł oryginału: Afsporet
Autor: Michael Katz Krefeld
Tłumaczenie: Elżbieta Frątczak-Nowotny
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania polskiego: czerwiec 2014
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: Afsporet
Autor: Michael Katz Krefeld
Tłumaczenie: Elżbieta Frątczak-Nowotny
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania polskiego: czerwiec 2014
Liczba stron: 368
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych