6/24/2016 01:33:00 PM

Elitarni. Zobacz Navy SEALs w akcji - Marcina Raka i Michała Romanka


Jest to bardziej album fotograficzny niż książka, ale dla miłośników jednej z najlepszych jednostek specjalnych na świecie czyli amerykańskich SEAL-sów stanowi świetne źródło informacji.
Czym jest i jak powstawał „Trident”, jak wyglądają treningi SEAL”s jak brzmi motto, a właściwie bardziej „wyznanie wiary” żołnierzy tej jednostki, jak wygląda sprzęt, którym posługują się „Foki” podczas akcji bojowych.
Dla mnie, jako pasjonata nurkowania, najmocniejszym fragmentem tej pozycji jest następujący cytat, dotyczący szkolenia … z ratownictwa wodnego.
„…Szkolenie związane z pływaniem obejmuje podczas pierwszej fazy naukę ratownictwa wodnego. Doholowanie tonącego w bezpieczne miejsce bywa szczególnie trudne, gdy robi on wszystko, żeby zatopić ratownika: tę sytuację znakomicie symuluje instruktor w mundurze zamierzający uwiesić się całym swoim ciężarem na kursancie…Uczestnicy BUD/S uczą się też oddychania wyłącznie przez usta z wypełnioną wodą maską nurkową na nosie i oczach [to jest jeszcze spoko, ale dalej jest naprawdę ciekawie – wtręt mój :-D]
Inne ważne ćwiczenie to drownproofing czyli podtapianie – ze związanymi stopami i rękami (dłonie związane są za plecami) trzeba przepłynąć 100 metrów, wykonać cykl dwudziestu zanurzeń i wynurzeń, wyłowić leżącą na dnie basenu maskę…Czym ją chwycić ? Oczywiście zębami….”
Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to absolutny hardcore, a to tylko próbka tego, co muszą przejść „Foki” aby móc przypiąć „Tridenta" do bluzy mundurowej:-D
Świetne fotki, zacne plenery oraz hektolitry potu i adrenaliny :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger