4/15/2017 09:50:00 PM

Wezwanie do walki - David Weber, Timothy Zahn, Thomas Pope

Tom drugi z nowej podserii, której akcja dzieje się w uniwersum Honor Harrington, ale w początkach Królestwa Manticore. Od wydarzeń znanych z tomu pierwszego  (pt. „Wezwanie do broni”) minęło 10 lat. Travis Uriah Long jest już oficerem RMN, ale jego podejście do świata, a w szczególności przestrzegania procedur RMN w dalszym ciągu się nie zmieniło. To nie przysparza mu przyjaciół, jego przydomek „Sztywny” w dalszym ciągu ma się świetnie, choć teraz nikt nie wypowiada mu go w twarz.
Korporacja Axelrod, której udało się wykryć wormhola wcale nie ma zamiaru dzielić się ta informacją z królem Manticore. Uważają to za zbędną rozrzutność, gdyż musieliby uwzględnić w swoim budżecie opłaty za jego wykorzystywanie. Dlatego pozycją, która w budżecie się mieści jest wynajęcie „żołnierzy Fortuny” mających podbić Królestwo, a następnie przekazać je pod nadzór „władz cywilnych” innego systemu.
Sytuacja jest dla Królestwa skrajnie niebezpieczna, a lord Breakwater konsekwentnie, krok po kroku osłabia Marynarkę Manticore. Okręty są przestarzałe, załogi minimalne i nie dość, że słabo wyszkolone, to do floty trafia pokaźna ilość „Zipów” czyli krewnych i znajomych Królika, których przydatność do służby na okrętach jest odwrotnie proporcjonalna do ich samooceny, a ta jest w większości przypadków baaardzo wysoka.
W życiu prywatnym natomiast nie jest z Travisem tak źle – całkiem sympatycznie zaczynają się układać relacje z komandor podporucznik Lisą Donelly.
To, czy ich uczucie będzie miało szansę się rozwinąć zależy od wyników bitwy o Manticore, bo przeciwnikiem jest całkiem sprawny oficer, który do niedawna służył pod rozkazami Andermanna (zanim się nie „sprywatyzował”).
Z wszystkimi problemami, jakie spotykają Królestwo, gdzie wrogów Floty zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych nie brakuje będzie sobie musiał poradzić nowy król – Edward Winton, bo król Michael I abdykował.
Ile ze znanych z poprzedniego tomu bohaterów los (a właściwie Autorzy :-D) pozostawią żywych po bitwie?
Czy nauczony kolejnymi życiowymi doświadczeniami „Sztywny” zmieni podejście do otaczającej go rzeczywistości?
To już przeczytacie sami w „Wezwaniu do walki” :-D

Tytuł: Wezwanie do walki
Tytuł oryginału: A call to Arms

Autor: David Weber, Timothy Zahn
Tłumaczenie: Radosław Kot
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania:  2016
Liczba stron: 416

Książka jest dostępna m.on. w księgarni internetowej


https://platon24.pl/ksiazki/hardkorowi-bibliotekarze-z-timbuktu-116688/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger