4/27/2017 11:33:00 AM

Wilcza wyspa - Tomasz Konatkowski

Wydział do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji to bardzo elitarna jednostka zajmująca się tylko najcięższymi przestępstwami.
Adam Nowak, oficer w „terrorze” zostaje wezwany prze Policję Rzeczną w Warszawie do wyłowionych z Wisły zwłok. Jak się okazuje, wezwanie jest ze wszech miar uzasadnione. Nie jest to zwyczajny topielec, topielcy nie mają z reguły ran postrzałowych głowy oraz obciętych palców.
Czy to kolejna, nieujawniona ofiara „gangu obcinaczy palców” którego członkowie już znajdują się w areszcie śledczym czy może ich naśladowców?
Po kilku dniach na Policję zgłasza się bogaty szwedzki biznesmen zgłaszając zaginięcie syna. Okazuje się, że syn zaginął jakiś... miesiąc wcześniej. To dość dziwne, że ojciec informuje Policję o tym fakcie dopiero po tak długim czasie i argumentuje to tym, że „syn miał dużą autonomię jako dorosły” co jest normalne w Szwecji. Jednak trudno nie zauważyć braku obecności nastolatka przez ten okres, jeśli mieszka się w jednym domu. Odnalezione w Wiśle zwłoki to właśnie młody Szwed. To nie jedyna sprawa dotycząca obcokrajowca, którą musi zająć się Adam. W podwarszawskiej miejscowości zgłoszono zaginięcie biznesmena z Indii. Czy te sprawy jakoś się łączą?
Prowadzenie postępowań w obu sprawach zaczyna przynosić efekty w postaci.... pogróżek telefonicznych wobec Nowaka. Jednak  Adam nie wie, które z jego poszukiwań budzi takie zaniepokojenie bandytów.
Historia dość ciekawa, okraszona dużą ilością interesujących informacji na temat historii Warszawy. 

Tytuł: Wilcza wyspa


Autorzy: Tomasz Konatkowski
Wydawnictwo: W.A.B. 
Data wydania:  2015
Liczba stron: 432

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger