6/04/2017 01:54:00 PM

Srebrny Orzeł - Ben Kane

Zapomniany Legion, mimo udowodnienia partyjskim panom swojej przydatności jest w dalszym ciągu traktowany z dużą nieufnością i nadmierną brutalnością. Wszelkie kary są znacznie bardziej srogie niż w Rzymie czy wobec samych Partów. Naszym przyjaciołom nie ułatwia życia fakt, że kilku wyjątkowo wrednych legionistów odkryło prawdę o tym, kim są Romulus i Brennus. Tarkwiniusz, jako osoba zadająca się z byłymi niewolnikami też musi bacznie pilnować swoich pleców.
Walki ze Scytami stają się coraz bardziej zacięte. Tarkwiniusz zatraca swój wróżbiarski talent, przez co staje się mniej użyteczny dla partyjskiego wodza Pakorusa. To nie są najbardziej sprzyjające okoliczności, aby myśleć o ocaleniu życia i marzyć o powrocie do Rzymu. Przyjaciele zdani są wyłącznie na siebie.
Z wróżb Tarkwiniusza wynika, że tylko dwóch z nich wróci z krańca znanego świata.
Oprócz Scytów pojawia się nowy gracz- Hindusi. Czy uda się po raz kolejny przeżyć bitwę z dużo liczniejszym i lepiej wyekwipowanym wrogiem? Kto z naszej tróji bohaterów zginie i w jakich okolicznościach? Czy pozostali dwaj faktycznie wrócą na tereny Imperium? 


Fabiola, jest już wolną osobą, wykupił ją z Lupanaru i wywiózł z Rzymu do swojej posiadłości Marek Juniusz Brutus. Sam udał się do Galii, aby wspierać swojego mentora Cezara w walce z powstaniem Wercyngetoryksa.
Fabiola wdaje się w konflikt ze Scewolą – łowcą niewolników i zwolennikiem Pompejusza i musi uciekać do Rzymu, a później do ogarniętej powstaniem Galii, gdzie przebywa jedyna osoba, która może zapewnić jej bezpieczeństwo.
W samym Wiecznym Mieście dzieje się bardzo źle. Walki pomiędzy zwolennikami Publiusza Klodiusza Pulchera i Tytusa Anniusza Milona toczą się praktycznie wszędzie. Brakuje sił, które mogłyby uspokoić sytuację, ponieważ w Rzymie nie mają prawa stacjonować legiony. Jest to dobry czas dla Pompejusza, który tylko czeka, aż Senat zwróci się do niego z prośba o opanowanie sytuacji.
Jak potoczą się losy Fabioli? Czy odkryje, że jej ojcem jest Juliusz Cezar? Jak będzie przebiegać pierwsze spotkanie pięknej, młodej kobiety z nienasyconym na niewieście wdzięki Cezarem? Jak na przybycie kochanki zareaguje Brutus?


Tytuł:Srebrny Orzeł
Cykl: Kroniki Zapomnianego Legionu (tom 2)


Autor:
Arkadiusz Romanek
Wydawnictwo: Znak Horyzont  
Data wydania: lipiec 2015
Liczba stron: 624
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger