7/20/2017 10:06:00 PM

Krew snajperów. Opowieści żołnierza GROM-u - Krzysztof Kotowski, Karol K. Soyka


Podpułkownik rezerwy Karol K. Soyka jako operator GROM-u odsłużył ponad 20 lat. W tej elitarnej jednostce służą najlepsi z najlepszych i to wiedzą wszyscy. Natomiast to, że nie każdą armię świata stać na wyszkolenie snajperów, którzy spełniają dodatkowe wymogi stawiane „specjalsom” wie już znacznie mniej osób. Historie, jakie opowiadają na kartach książki Autorzy są częściowo „ocenzurowane” ze względów bezpieczeństwa. Wprowadzenie pewnych ograniczeń wynikających z oczywistych względów nie wpływa bynajmniej na wartość tej pozycji, choćby dlatego, że opowieść  sama w sobie jest fascynująca. Jeżeli „oficjalnie” w danym kraju GROM-u nie było, to zrozumiały jest fakt, że takich informacji nikt nie ujawni. 

Autorzy opisali, jak wygląda szkolenie snajpera z najwyższej półki oraz jak przebiegały poszczególne akcje bojowe, w jakich w wielu miejscach na świecie, brali udział żołnierze polskich sił specjalnych. Okazuje się bowiem, że nasi „specjalsi” nie ustępują kwalifikacjami najlepszym na świecie, gdyż tylko z takimi chcą wyjeżdżać na akcje amerykańscy komandosi z „Navy Seals” oraz tylko takim jednostkom użyczają swojego bojowego „know how” i pomagają w szkoleniach.

A historie – jak to w życiu - raz dzieje się coś, z czego można się po ćwiczeniach lub akcji pośmiać, innym razem zaistniałe wydarzenia mają bardzo poważne konsekwencje i nikomu nie jest do śmiechu.
Najważniejszym jednak jest w tej książce to, że wszystkie historie są prawdziwe i zostały opisane przez człowieka, który służbie w GROM-ie poświęcił kawał własnego życia.

Tytuł: Krew snajperów. Opowieści żołnierza GROM-u
Autor:  Krzysztof Kotowski, Karol K. Soyka
Wydawnictwo: Czarne
Data wydania czwartego: czerwiec 2017
Książka jest dostępna w księgarni internetowej platon24.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger