10/17/2018 06:54:00 PM

Cyberplemiona - Paweł Matuszewski

W kontekście doniesień, co do udziału botów i „fake accounts” które miały mieć wpływ na wynik wyborów prezydenckich w USA, a także podobno i w Polsce "Cyberplemiona" są lekturą bardzo na czasie.

To bardzo poważna publikacja naukowa, zawierająca dane i analizy, dlaczego w ogóle ktokolwiek miałby taką akcję prowadzić. Doktor Paweł Matuszewski przeanalizował jak taki proces może przebiegać w oparciu o preferencje wyborcze i polityczne użytkowników Facebooka w Polsce w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. To poważna analiza socjologiczna, którą można wykorzystać jako narzędzie do zrozumienia, dlaczego wykorzystywanie owych „cyberplemion” może mieć wpływ na wyniki wyborów oraz, w jakim stopniu, w zależności od preferencji wyborczych, można wysyłać „fake newses” do użytkowników poszczególnych fan-page-ów i dlaczego jesteśmy skłonni w nie uwierzyć mniej lub bardziej tylko dlatego, że dotyczą tych, których popieramy lub przeciwnie.
Przy założeniu, że dane CBOS-u są poprawne i ankietowani mówili prawdę, to 73% internautów wzięło udział w wyborach w Polsce.  Z punktu widzenia spin-doktorów wszystkich partii nie pomijanie takiej masy wyborców jest absolutnie priorytetowe z punktu widzenia prowadzenia kampanii wyborczej.

Lektura wymagająca czasu, uwagi i wnikliwej analizy diagramów oraz wykresów, ale dla osoby, która chce sobie wyrobić zdanie na ten temat nie korzystając z partyjnej propagandy i/lub tabloidów zdecydowanie warta polecenia.

Tytuł: Cyberplemiona Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: wrzesień 2018
Ilość stron: 368

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger