3/05/2017 02:08:00 PM

Wikingowie. Topory i sejmitaryTrzeci tom opowieści o Wikingach jest, w mojej skromnej opinii, najlepszy.
Może dlatego, że od porządnego Wikinga nie oczekuje się filozofowania, dzielenia włosa na czworo (no chyba że toporem na głowach wrogów) tylko zdecydowanych działań i bitew, które są godne opowieści przy ognisku, albo nawet i sagi.
Ma to być solidna opowieść o zemście, potężnych wrogach, podstępach, bitwach, chędożeniu dziewek, wielkim pijaństwie po wygranej potyczce. Może być jeszcze o lojalnych druhach, szlachetnych sprzymierzeńcach oraz podstępach wojennych.
Ważne są również dalekie podróże, zyskowne transakcje, nowe wyzwania. Warto też pamiętać o bitwach. Ewentualnie potyczkach, byle krwawych.
Bitwy mogą być lądowe, morskie, rzeczne. Z innymi Wikingami, Rusami czy nawet wysoko postawionymi poddanymi basileusa Miklagardu lub jak kto woli Konstantynopola.
Muszą się w takiej powieści znaleźć również piękne kobiety, miłość a także śmierć godna wejścia do Walhalli.
Może się okazać, że wczorajszy wróg, to dzisiejszy przyjaciel i odwrotnie.
Że osobnik, którego traktujemy lekko, jest wart znacznie więcej niż ten, którego poważamy i potrafi oddać bezcenne usługi.
Władca – dziś życzliwy, jutro może okazać się Twoim największym koszmarem, a zadania, które stają przed Tobą to tylko początek problemów.
I zawsze, wszędzie tylko zimna głowa, gorące serce, oraz ostry miecz w garści i wierna drużyna u boku stanowią choćby minimalną gwarancją sukcesu. Oczywiście – czasami chwilowego, przed kolejną przeszkodą wielką jak mury Kijowa, trudną jak przeprawa przez porohy Dniestru i pozornie niepokonaną jak wojska Konstantynopola.
Taki jest przepis na solidną wikińską przypowieść.
Jeżeli oczywiście nie zapomnicie o solidnej porcji bitew :-D
I to wszystko znajdziecie w książce "Topory i sejmitary" - trzecim tomie serii „Wikingowie” Radosława Lewandowskiego :-DTytuł: Wikingowie. Topory i sejmitary


Autor:
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: marzec 2017
Liczba stron: 480

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger