4/29/2017 12:47:00 AM

Sekrety urody Babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji - Raisa Ruder, Susan Campos

Znak Literanova ma ostatnio wyjątkowo dobrą passę, przynajmniej naszym skromnym zdaniem. Po doskonałej "Eat Pretty. Jedz i bądź piękna" (tutaj recenzja) autorstwa Jolene Hart. która jak na rasowego coacha przystało, w przejrzysty sposób zaprezentowała, w jaki sposób wykorzystując produkty spożywcze.można poprawić, nie tylko stan zdrowia, ale i urodę, przyszedł czas na porady rodem zza wschodniej granicy.
Książka Raisy Ruder, zatytułowana "Sekrety urody Babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji" utrzymana jest w podobnej konwencji graficznej, jak "Eat Pretty". Obie pozycje cechuje przejrzysty, przyjazny dla czytelnika układ graficzny i serdeczny ton narracji.


Czytając "Sekrety urody Babuszki" będziecie mieli wrażenie, jakby to była rozmowa z Raisą, pełna entuzjazmu opowieść o tym, jak domową spiżarnię zamienić w profesjonalne laboratorium kosmetyczne, w którym powstają tylko naturalne kosmetyki, bez zbędnych chemicznych dodatków. Nie będzie wam też potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt - wszystkie kosmetyki babuszki można przygotować domowym sposobem, bez ponoszenia zbędnych kosztów.
Niej mniej istotny, jest fakt, że zostały one wypróbowane przez setki kobiet, zarówno tych pochodzących z rodzinnej wioski babci Autorki, jak i przez klientki salonu kosmetycznego West Hollywood, który Raisa prowadzi w Stanach Zjednoczonych. Bywalczyniami jej salonu są m.in. Madonna, Nicolette Sheridan i wiele innych sław.
W książce znajdziecie porady i przepisy na kosmetyki praktycznie na każdą ewentualność - od tych, które zmniejszają i wygładzają zmarszczki, przez szampony i odżywki do włosów, krem do golenia,  kompresy na cellulit, po aromatyczne sole kąpielowe i maseczki na różne mankamenty urody.

Ale to nie wszystko. - przeczytacie o 10 produktach niezbędnych do pielęgnacji urody i o jednoskładnikowych cudach - takich jak pomidor, truskawka czy awokado. Poznacie rady babuszki, których w książce jest bardzo, bardzo wiele i.... zaoszczędzicie dużo pieniędzy, bo wszystkie te w pełni naturalne, kosmetyczne perełki są o wiele tańsze niż preparaty uznanych marek.

Książkę serdecznie polecam, oprócz wielu cennych porad dotyczących pielęgnacji urody, będziecie mieli okazję przekonać się, że tradycyjne domowe kosmetyki w niczym nie ustępują tym, ze sklepowych półek, a ich przygotowanie zajmuje dosłownie kilka chwil i może sprawić wiele radości.
Naprawdę warto!

Ps. I zawsze miejcie w domu wódkę, to też składnik kosmetyków :)

Tytuł: Sekrety urody Babuszki. Słowiański elementarz pielęgnacji
Tytuł oryginału: Babushka's Beauty Secrets: Old World Tips for a Glamorous New You
Autor:

Wydawnictwo:  Znak Literanova
Data wydania polskiego: maj 2017
Liczba stron: 304

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger