12/18/2017 09:52:00 AM

Radykalni. Terror - Przemysław Piotrowski

„Rok 2023 to był dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia"
- że tak sobie pozwolę sparafrazować pierwsze zdanie z sienkiewiczowskiego „Ogniem i mieczem”.

Jakub Polak i jego przyjaciele – Monika Figurska i jej chłopak Michał znany jako „Afgan” (bynajmniej nie ze względu na udział w wojnie afgańskiej, tylko typ urody) spędzają beztroskie chwile na hiszpańskim wybrzeżu jako studenci Erasmusa. Bawią się przednio, studiując przy okazji.
Europa jest zalewana przez  imigrację, głownie muzułmańską, której początek na tak masową skalę dała inteligentna inaczej decyzja Kanclerz Niemiec - Angeli Merkel w 2016 roku.
Poziom rozwydrzenia owych przybyszów sięga w Europie Zachodniej szczytów. Po mającej dwa lata wcześniej rebelii fanatycznych muzułmanów w Paryżu, francuski rząd, zgodnie z wieloletnią tradycją  ugiął się przed terrorystami i cześć dzielnic tego pięknego miasta przeszła pod władzę mułłów i wprowadziła prawo szariatu.
W Skandynawii jest jeszcze gorzej, ale tamtejsze rządy są jak orkiestra na „Titanicu”

Kuba poznaje przepiękną dziewczynę – Nawal, która jest Marokanką. Zakochują się w sobie bez pamięci. Jednak Nawal ma mroczną tajemnicę – jest poszukiwana przez swoją rodzinę za ucieczkę przed ślubem z wyjątkowo obleśnym typem. Ojciec Nawal,  Muhammad Chalill Abi Rabia, który jest „szanowanym” terrorystą, podobnie jak i jego synowie. dzięki „uprzejmości” jednego z muzułmańskich znajomych odnajduje uciekinierkę.
Kuba i „Afgan” zostają ciężko pobici, a najmłodszy syn Muhammada Chalila Abi Rabia, Amir próbuje poderżnąć Kubie gardło.Za „zdradę małżeńską” Nawal została oblana kwasem, Monika zostaje porwana.

Działania hiszpańskie Policji nie gwarantują sukcesu w odnalezieniu i uwolnieniu Moniki. Jedynym ratunkiem jest jej brat Krzysztof pseudonim „Figur”, sierżant Legii Cudzoziemskiej.
Kuba i Michał wzywają „Figura” na pomoc. Kończy się beztroski okres ich życia,  muszą przekroczyć granice pomiędzy byciem chłopcami a mężczyznami, zwierzyną a łowcami, miłymi studentami a bezwzględnymi wojownikami.

Czy uda się ta przemiana? Co dzieje się z Moniką? Tego dowiadujemy się z kart tej książki, która pisana jest jako opis wydarzeń z roku 2023 oraz tych, mających miejsce 10 lat później – podczas wojny, przy której dotychczasowe konflikty wydają się banalną igraszką – tak potrafi ona przyćmić nawet horror II Wojny światowej.
Pozycja napisana niezmiernie sugestywnie, polecam jedynie czytelnikom o mocnych nerwach.
Ja natomiast niecierpliwie wyczekuję tomu drugiego.

Tytuł: Radykalni. Terror


Autor: Przemysław Piotrowski
Wydawnictwo: Videograf SA
Liczba stron: 400
Data wydania:  2017


15 komentarzy:

 1. Bardzo lubie czytac ksiazki polskich autorow. Zapowiada sie ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dobrze przedstawionej wizji najbliższej przyszłości jeszcze nie czytałem. A w połączeniu z całkowicie non-fiction książką brytyjskiego dziennikarza i pisarza Douglasa Murraya "Przedziwna śmierć Europy" to nie jest czcze rozważanie To nawet nie proroctwo czarnowidza - to przedstawienie naturalnej konsekwencji arcykretyńskich ruchów, jakie wykonują rządy państw obecnej UE od kilkudziesięciu lat.

   Niemcy nie opanowali problemów z Turkami, których przyjmują od lat 60-tych partiami, a chcą rozwiązać problem prawie miliona imigrantów z arcypotrzebnymi zawodami w Europie jak pasterz kóz czy wielbłądów podpisujący się... odciskiem palca

   Usuń
 2. Szczerze ci się przyznam, że po studiach politologicznych i historii, przestałam mieć ochotę na tego typu publikacje. Jest wiele powodów. Na pewno historia jest ciekawa i z tego co piszesz mamy tu inne, świeże spojrzenie. Mimo wszystko, ja wolę oddawać się lekturom lżejszego kalibru :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu - wierzę, też studiowałem historię :-) Książka raczej typu mocnego, męskiego kina i nie każdemu będzie odpowiadać. Ale miłośnika gatunku - wbije w fotel.

   Usuń
 3. Nie słyszałam wcześniej ani o tej książce, ani o autorze. Wydaje mi się, że to trochę nie moje klimaty, ale wiem, komu z rodziny ją polecić ;)
  Read With Passion

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autor świetny, choć jak na razie jeszcze nie wypromowany, a szkoda, bo pisze naprawdę w stylu najlepszych pisarzy tego gatunku. Dla każdego, kto lubi tego typu literaturę zdecydowanie godna polecenia pozycja. Niezmiernie rzadko daję maksymalną liczbę gwiazdek na "lubimy czytać" a w tym przypadku nie wahałem się nawet przez chwilę. Przemysław Piotrowski dołączył do listy takich pisarzy jak Adam Przechrzta, Krzysztof Bochus czy Władysław Zdanowicz - czyli książek pierwszego wyboru :-)

   Usuń
 4. Recenzja interesująca, książka pewnie także, a jednak nie mam ochoty po nią sięgnąć, za ciążka literatura.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki temu przynajmniej wiesz, czego nie masz ochoty przeczytać :-)

   Usuń
 5. Jest to powieść sensacyjna czy antyutopijna raczej? Fabuła interesująca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu - według mnie antyutopijna, wskazująca konsekwencje obecnych działań rządów europejskich. Najlepiej przeczytać ją w zestawie z "Przedziwną śmiercią Europy " Douglas'a Murray'a, która jest oparta tylko i wyłącznie na faktach. Stanowią zaskakująco logiczną całość, która w cale nie napawa mnie optymizmem.

   Usuń
 6. Wydaje się być naprawdę ciekawą książką, jednak chyba trochę zbyt drastyczna jak dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie nie jest to książka o różowych jednorożcach czy pięknych księżniczkach, żyjących w krainie wiecznej szczęśliwości :)

   Usuń
 7. Ciekawa propozycja książkowa nie czytałam jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Doskonała ! już czekam na cześć drugą. Co do daty można się spierać ale mniej więcej to czeka Europę.

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger