11/28/2017 10:38:00 AM

Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych - Teresa Lewkowicz-Mosiej

Wykorzystaniem ziół i mieszanek ziołowych w kuchni i medycynie interesuję się zarówno prywatnie, jak i zawodowo prowadząc w jednym z tygodników rubrykę kulinarną oraz dodatek "Zdrowie i uroda".  Choćby z tego względu nie jest mi obce nazwisko dr. inż. Teresy Lewkowicz-Mosiej, autorki wydanej właśnie publikacji Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych.

Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych to książka, którą trudno jednoznacznie sklasyfikować. Z jednej strony napisana została przystępnym, zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika językiem, bez naukowego słownictwa (z wyjątkiem podanych w nawiasach łacińskich nazw poszczególnych roślin). Z drugiej, ilość niezwykle cennych informacji i receptury na preparaty ziołowe oraz bogata bibliografia powodują, że chętnie określiłabym ją jako poradnik ziołolecznictwa. 
Dr Lewkowicz-Mosiej skoncentrowała się na chorobach cywilizacyjnych - alergiach, otyłości miażdżycy, nowotworach, zatruciach wszechobecnymi toksynami, chorobach serca i naczyń krwionośnych, cukrzycy, stanach przewlekłego zmęczenia, depresji i bezsenności. To właśnie one zbierają w ostatnich latach coraz obfitsze żniwo i nic nie wskazuje na to, aby medycyna konwencjonalna mogła zmienić ten stan w najbliższym czasie. Postępująca industrializacja, degradacja środowiska, zła dieta - wszystkie te czynniki oddziaływają negatywnie na nasze zdrowie.
Leczenie chorób cywilizacyjnych, nawet tych wykrytych na wczesnym etapie, jest procesem kosztownym, długotrwałym i nie zawsze kończy się sukcesem. W takiej sytuacji, nie pozostaje nam nic innego, jak wspomaganie organizmu ziołowymi suplementami. Wiele z nich, możemy, korzystając z książki Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych, przygotować sami.
Każda z wyżej wymienionych chorób nękających ludzkość w XXI wieku została przez dr Lewkowicz-Mosiej, krótko scharakteryzowana, wraz z podaniem jej przyczyn oraz, co moim zdaniem najważniejsze, listą ziół pomocnych w profilaktyce i leczeniu poszczególnych schorzeń. Autorka umieściła też receptury na napary i mieszanki ziołowe oraz wskazówki dotyczące ich  stosowania.
Druga, znacznie obszerniejsza część publikacji, to charakterystyka wybranych ziół, ale też owoców i warzyw, które mają dobroczynny wpływ na stan ludzkiego organizmu i mogą być wykorzystywane w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Także w tej części czytelnik znajdzie przepisy i porady dotyczące korzystania z dobrodziejstw jakimi obdarzają nas rośliny.
Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych to świetny poradnik, dla osób, które chcą świadomie i odpowiedzialnie wykorzystywać dobroczynną moc roślin w profilaktyce i wspomaganiu leczenia chorób współczesnego świata.
Polecam także na prezent

Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych - Teresa Lewkowicz-Mosiej recenzja
Tytuł: Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych
Autor: Teresa Lewkowicz-Mosiej
Ilość stron: 250
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Data wydania: 20 listopad 2017


2 komentarze:

  1. Bardzo fajna recenzja. Uwielbiam takie pozycje wydawnicze ��

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy za tak pozytywną ocenę. My też lubi tego typu ksiązki :)

      Usuń

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger