9/04/2017 10:59:00 AM

Pozaziemska technologia starożytności - Hartwig Hausdorf

Nie tylko sławny szwajcarski pisarz i publicysta Erich von Däniken opisuje niezwykłe artefakty, których istnienie trudno jest wyjaśnić inaczej, niż wpływem cywilizacji pozaziemskich.
Można by jeszcze uznać, że są to pozostałości ziemskiej cywilizacji, która z jakichś powodów zniknęła, albo nastąpił gigantyczny regres technologiczny pod wpływem kataklizmu np. zatonięcia Atlantydy.
I pewnie spora część z Was wzruszy ramionami, że znowu jakieś bzdury o kosmitach stanowią źródło zarobkowania kolejnego cwaniaka.
Tylko, że na poparcie swoich słów, ci ludzie mają materialne dowody.

Jestem jeszcze w stanie jakoś przyjąć argumenty, mówiące, że formacje skalne w Czarnej Afryce, do złudzenia przypominające współczesne reaktory nuklearne, są wynikiem skomplikowanych procesów geologicznych, gdyż mają jakieś.... dwa miliardy lat.
Ale co zrobić z ważącymi po kilka ton kolumnami ze stopów, w których wykorzystano żelazo o takim stopniu czystości, że w czasach nam współczesnych możemy wyprodukować tylko jego śladowe ilości korzystając ze znakomicie wyposażonych laboratoriów ?
A co z inkaskimi świątyniami, których przy obecnej technologii nie dałoby się wybudować z taką precyzją? Skąd się wzięły wpływy staroegipskie w Australii?

Co ciekawe – ludzie, a właściwie ich miliardy, wierzą w rzeczy, na które dowodów materialnych nie ma i w niczym im to nie przeszkadza.
Gadające płonące krzaki, bogowie o niebieskiej skórze i głowie słonia? OK, nie ma sprawy.
Kolumna z ultra czystej stali, która stoi w Delhi? Nie, to na pewno produkt ludzki, a technologia dymarek, które wtedy były szczytem możliwości gatunku ludzkiego, lub miękkie piły z miedzi w Ameryce Południowej są wystarczającym wyjaśnieniem.

Może jednak nie warto całkowicie odrzucać wyjaśnień o cywilizacji pozaziemskiej lub chociaż przyjąć taką hipotezę (tak zrobili Chińczycy, którzy odkryli obiekt zwany górą Baigong).
Albo przynajmniej uznać, że cywilizacja ziemska zatoczyła koło i wracamy powoli do zdobyczy technologicznych, które nasi praprzodkowie odkryli przed tysiącami lat?
I może warto się poważnie zastanowić dlaczego tak rozwinięta technika nie uchroniła ich przed upadkiem ?
A może była jego powodem?

Tytuł: Pozaziemska technologia starożytności
Autor: 

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: kwiecień2017

Książka jest dostępna w księgarni internetowej platon24.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger