6/17/2018 07:17:00 PM

Techniki wywierania wpływu - Mike Clayton

Razem z doświadczonym trenerem kadr zarządzających i zarazem wykładowcą akademickim  wybierzecie się w podróż do świata negocjacji. I nie jest to podręcznik adresowany wyłącznie do kadry managerskiej – zawarta w książce wiedza przydaje się w wielu aspektach codziennego życia, bo praktycznie większość naszych relacji z ludźmi prowadzi do wzajemnych prób przekonywania się do swoich racji.

Lektura może stanowić również źródło innej wiedzy – jak wyczuć, kiedy ktoś na nas stosuje owe techniki i kiedy przekracza cienką granicę pomiędzy wywieraniem wpływu a manipulacją. Dzięki radom Mike Claytona możecie udoskonalić swoje naturalne predyspozycje, ale również podszkolić te umiejętności, które pracownicy działów HR nazywają „kompetencjami miękkimi”  m.in. komunikatywność, ale i asertywność, co ułatwi wam wyrażenie swojej opinii w taki sposób, który nie zostanie uznany za arogancję

Z większością przedstawionych sposobów zetknąłem się w życiu zawodowym, ale wiedza, jak przeciwdziałać manipulacjom w dyskusji jest bardzo cenna. Techniki negocjacyjne należy dobierać w zależności od typu partnera (lub otwartego wroga), ale to już mi wygląda na wyższy poziom wtajemniczenia,  nie podjąłbym się oceny typu osobowości człowieka przy pierwszym spotkaniu. Jednak, przy stałej współpracy z daną osobą lub osobami, w oparciu o porady Mike Claytona, możecie wypracować metodę najskuteczniejszego docierania ze swoimi argumentami do ludzi o różnych charakterach oraz spojrzeniu na świat. Ta część książki bardzo mnie zainteresowała i nie ukrywam, że pewne techniki wprowadzę do swojego repertuaru.
Jakie to przyniesie skutki – dopiszę Wam w komentarzach za czas jakiś, jak tylko się przekonam o ich wartości użytkowe.

Tytuł: Techniki wywierania wpływu
Autor: Mike Clayton
Wydawnictwo: Edgard / Samo Sedno
Data wydania: czerwiec 2011
Liczba stron: 198

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger