7/09/2018 06:01:00 PM

Zombie2 pl - Robert Cichowlas, Łukasz Radecki

Drugi tom przygód Karola Szymkowiaka, znanego wam z książki Zombie.pl,  przypomina nieco „kino drogi” z kultowym „Easy Riderem” na czele.

Z małymi modyfikacjami oczywiście. Zamiast Harleyów – przerobionym na Jeżobusa starym „Autosanem”, nie jedzie Wyatt i Billy, ale Karol z odnalezionym cudem Krzysztofem. Georga Hansona, zastępuje ocalały z rzezi, jaką „sprawiedliwie” przeprowadzili zarówna na katolikach, jak i Słowianach żołnierze-degeneraci, ksiądz Telmejer. Celem nie jest Nowy Orlean, a Poznań, a nieżyczliwych ludzi zastępują zombie.
Do naszej trójki dołączają po drodze różne postacie, dość oryginalne zresztą. Czym spowodowany jest zombie Armagedon? Oczywiście, według księdza i Krzysztofa, który uznał, że ma „misję od Boga” - jest to kara za grzechy.
Taka nowa wersja potopu, który to bogowie sobie upodobali od czasów sumeryjskich do karania ludzkości.
A może to działanie „Obcych”? Rosjan? Niemców?
Nieudany wojskowy eksperyment z bronią biologiczną? A może i udany, i celowy?
Tego z Zombie2.pl  się nie dowiecie, ale jest szansa, że pojawi się tom trzeci, ponieważ z tomu drugiego nie płyną żadne końcowe wnioski co, dlaczego i kto winien. Gdyby jednak nie pojawiło się zakończenie tej historii w kolejnej książce, to byłby to jeden z najlepszych numerów, jaki wycięli Autorzy swoim Czytelnikom :-D

Tytuł: Zombie 2 pl
Autorzy: Robert Cichowlas, Łukasz Radecki
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: maj 2018
Ilość stron: 450

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger