11/12/2020 09:57:00 PM

II Wojna Światowa na morzu - Craig Symonds

Do tego, że Amerykanie potrafią pisać znakomite książki historyczne z okresu II Wojnie Światowej nikogo pewnie przekonywać nie trzeba. Są to z reguły publikacje popularnonaukowe, z bardzo rozbudowaną bibliografią, licznym przypisami oraz oryginalnymi zdjęciami z epoki. Natomiast bardzo rzadko powstają pozycje obejmujące wszystkie fronty walk, niezależnie czy lądowych, powietrznych czy morskich. 

Tym razem taka książka powstała dzięki Craigowi Symonsowi – badaczowi tego okresu, profesorowi Akademii Marynarki Wojennej USA, kuźni kadr US. Navy i Korpusu Marines z Annapolis. Craig Symonds to nie tylko wybitny ekspert w zakresie historii marynarki wojennej i pasjonat II Wojny Światowej, ale również uczciwy marynarz, który z wiekiem stał się naukowcem. Tak więc, oprócz ogromnej wiedzy teoretycznej wie, jak wygląda życie na okrętach i ma świadomość, że nie wszyscy czytelnicy Jego książek to zawodowi historycy. 

Dlatego „ II Wojnę Światową na morzu" czyta się łatwo i przyjemnie i nawet fakt, że przypisy do tej publikacji mieszczą się na jakiś 70 stronach nie ma wpływu na jasność przekazu. Cały teatr wojny na morzach i oceanach pokazany jest z perspektywy zarówno flot sprzymierzonych, jak i ze strony państw Osi. Jeśli macie w rodzinie lub pośród znajomych pasjonata tego okresu historycznego, ewentualnie sami nimi jesteście to książka Craiga Symondsa będzie znakomitym prezentem na Mikołajki lub pod choinkę. 

Tytuł: II Wojna Światowa na morzu. Historia globalna.
Autor: Craig Symonds 
Przekład: Fabian Tryl 
Wydawnictwo: Znak Horyzont 
Rok wydania: 2020 
Oprawa: twarda z obwolutą
Liczba stron 896

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger