4/08/2017 12:06:00 PM

Mordercy - W.E.B. Griffin

Szósty tom serii „Odznaka honoru”, w którym znani z poprzednich części bohaterowie muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie stawia przed nimi życie policjantów w Mieście Braterskiej Miłości. Wydział Dochodzeń Specjalnych inspektora Petera Wohla prowadzi dochodzenie w sprawie skorumpowanych policjantów. Fakt, że robi to „prywatna policja burmistrza Carrluciego"  nie wpływa zbyt dobrze na starszego inspektora Lowensteina, który uważa, że takie działania powinien prowadzić zespół spraw wewnętrznych i uznaje zmianę za votum nieufności wobec siebie i swoich ludzi.
Gra jednak toczy się o reelekcję burmistrza, a ten, znienawidzony przez wydawcę „Ledgera”, poczytnej filadelfijskiej gazety musi mieć pewność, że wytropienie sprzedajnych funkcjonariuszy zakończy się szybko i pełnym sukcesem.
Dochodzi do zabójstwa policjanta z Piątej Brygady Antynarkotykowej w jego własnym domu. Zginęły z niego jakieś mało wartościowe przedmioty ale również taśmy magnetofonowe, na których Jerry Kellog nagrywał rozmowy telefoniczne. Była żona, która rozeszła się z Kellogiem, podejrzewa o to morderstwo.... jego kolegów. Uważa, że wszyscy policjanci z tego oddziału są skorumpowani podobnie jak jeż były mąż. Dowodem na korupcje Jerrego jest zakup domu i łodzi za gotówkę, której w żaden sposób nie mógł zarobić legalnie. Kolejną sprawą, jaką muszą zająć się filadelfijscy stróże prawa jest zabójstwo dwóch osób w barze „Inferno”. Ranny podczas napadu mąż jednej z ofiar, w opinii detektywa Washingtona nie mówi prawdy, całej prawdy i tylko prawdy. A nikt przy zdrowych zmysłach w Wydziale Zabójstw nie lekceważy przeczuć Washingtona.
Psują się relacje pomiędzy Mattem Paynem a Penny Detweiler. Penny uważa, że Matt „bawi się w policjanta” zamiast robić karierę. Nie pomaga fakt, że najbliższy przyjaciel Matta, Chadwick Thomas Nesbitt IV znany jako „Chad” jest już zastępcą wiceprezesa w rodzinnej firmie.
To, jak potoczą się śledztwa, a także jak poukłada się dość skomplikowane życie naszych głównych bohaterów przeczytajcie sami :-D


Tytuł: Mordercy
Tytuł oryginału: The Murderers
Cykl: Odznaka honoru (tom 6)

Autor: W.E.B. Griffin
Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania polskiego: marzec 2017
Liczba stron: 672Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger