7/09/2017 03:05:00 PM

Wielka księga smoothies - Pat Crocker


Sezon na owoce i warzywa w pełni, ceny zaczynają kształtować się na rozsądnym poziomie, byłoby więc niewybaczalnym błędem nie skorzystać z możliwości, jaki daje nam przyroda. Jeśli brakuje Wam pomysłów na smaczne i pełne witamin koktajle na bazie owoców i warzyw, to „Wielka księga smoothies” autorstwa Pat Crocker jest właśnie dla Was.
Ale…. nie tylko dla Was.
Wiele inspiracji znajdą w niej także zwolennicy ziołowych i mlecznych koktajli (również tych przyrządzanych na bazie mleka ryżowego czy orzechowego),  smoothies serwowanych na zimno i na gorąco oraz przygotowywanych w mikserze…. lodów.
Jednak najważniejszym i niezwykle przydatnym w moim przekonaniu aspektem jest zastosowany przez autorkę podział zamieszczonych w książce przepisów. Niemal połowę zawartości „Wielkiej księgi smoothies” stanowi kompleksowe ujęcie zagadnień zdrowotnych oraz  porady i dokładne omówienie oddziaływania poszczególnych owoców, warzyw i ziół na organizm człowieka, a także  propozycje ich wykorzystania w zwalczaniu około 80 różnego typu dolegliwości.
I choć spore zaskoczenie i uśmiech na twarzy Czytelników mogą wywołać przepisy na koktajle przydatne np. w leczeniu kaca, to jednak trudno się nie zgodzić z faktem, że jest to dość uciążliwa przypadłość i każdy sposób likwidujący „syndrom dnia poprzedniego” jest w takich sytuacjach na wagę złota.
Receptur na profilaktyczne i pomocne w przypadku różnych chorób smoothies jest w książce dużo więcej. Oprócz tych, wywierających pozytywny wpływ na pracę układu pokarmowego, odpornościowego czy krążenia, Pat Crocker zamieściła także przepisy na koktajle pomagające zniwelować objawy zmęczenia, menopauzy,  zespołu jelita drażliwego, stanów lękowych i wielu innych powszechnie występujących dolegliwości.
Wiele z zaproponowanych Czytelnikom przepisów zostało uzupełnionych o cenne wskazówki dotyczące m.in. możliwych do wykorzystania zamienników, co zdecydowanie ułatwia ich przygotowanie i jednocześnie zwiększa ilość wariantów
Ponad 400 receptur wzbogaconych grafikami i zdjęciami czyni z „Wielkiej księgi smoothies” ciekawą propozycję dla osób ceniących swoje zdrowie i chcących urozmaicić posiłki o naturalne, pełne witamin koktajle. Sposób ujęcia tematu, ogromna wiedza Pat Crocker i czytelny układ publikacji zachęciły mnie do sięgnięcia po drugi dostępny na polskim rynku tytuł tej autorki „Wielką księgę soków”

Tytuł:  Wielka księga smoothies

Autor: Pat Crocker
Magda Witkowska
Wydawnictwo: Laurum 
Data wydania: kwiecień 2016
Liczba stron: 392


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger