3/08/2017 11:06:00 AM

Niewyjaśnione fakty II wojny światowej. Zbrodnie, tajemnice, akcje wywiadu - Stanisław Zasada

Interesujący zbiór esejów, w których Autor stara się przybliżyć niektóre z nie do końca zrozumiałych i osnutych mgłą tajemnicy zdarzeń, mających miejsce podczas II Wojny Światowej.
Pewnie niewiele osób wie o bardzo interesujących, a tajemniczych sytuacjach nawet, jeżeli mowa jest o faktach powszechnie znanych już uczniom szkół podstawowych.
Każdy słyszał o bohaterskiej obronie Westerplatte, ale już nieliczni o tym, że w tajemnicy zwiększono ponad dwukrotnie ilość żołnierzy którzy, zgodnie z międzynarodowymi traktatami mieli tam służyć.
Wiemy, że bój o Wojskową Składnicę Tranzytową toczyło  (w zależności do źródła) od 182 do 210 żołnierzy. To jest, niezależnie od szacunków jakie podają źródła, co najmniej dwukrotnie więcej niż ustalone 88 oficerów, podoficerów i żołnierzy.
A co jeszcze ciekawsze, byli oni weryfikowani przez polski kontrwywiad i dobierani pod względem fizycznym (powyżej 170 cm wzrostu), musieli być narodowości polskiej,  pochodzić z województw centralnych i południowo – wschodnich, być kawalerami.
Jakie mieli zadanie? 
Dlaczego dobór świadczył o wyjątkowo utajnionej operacji o dużym stopniu ryzyka?
Takich pytań praktycznie do każdej opisanej historii można stawiać bardzo wiele.

Dlatego ci, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę historyczną o tym, mającym ogromny wpływ na obecne czasy, okresie dziejów Polski, a także poznawać zaskakujące szczegóły wydawałoby się doskonale znanych operacji, powinni się z tą pozycją zapoznać.
Warto też wspomnieć, że publikacja zawiera wiele unikatowych zdjęć z czasów II Wojny Światowej.

Tytuł: Niewyjaśnione fakty II wojny światowej. Zbrodnie, tajemnice, akcje wywiadu
Autor: Stanisław Zasada
Wydawnictwo: Publicat
Data wydania:  marzec 2017
Liczba stron: 192

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku - pisząc komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 To czytają Saudyjskie Wielbłądy , Blogger